O tym że glinki mają niesamowite działanie kosmetyczne, wiemy nie od dziś. Stosuje się je w formie maseczek na twarz. Poprawiają stan każdej cery, pod warunkiem, że umiejętnie dobierzemy ich rodzaj. Glinki zawierają wszystkie makro i mikroelementy niezbędne do funkcjonowania naszej skóry, np.:  fosfor, magnez, wapń, selen, żelazo, cynk i miedź.

Największą zaletą glinek są jej właściwości absorpcyjne, co oznacza, że dzięki nim wydalamy z organizmu toksyny  oraz inne niepotrzebne produkty uboczne, w zamian  otrzymując  minerały. Badania wykazały, że glinka absorbuje nadmiar wchłoniętego  przez organizm promieniowania radioaktywnego. Glinki zapobiegają rozwojowi bakterii i wirusów oraz wzmacniają system immunologiczny. Glinki kosmetyczne możemy dobierać do każdej cery. Różne rodzaje glinek nadają się do różnych typów skóry.

Kupujemy glinkę

Podczas zakupu glinki, zwróć uwagę na zawartość substancji aktywnej. Jej udział w najlepszych glinkach to nawet 95-98%. Po drugie sprawdź, czy do kosmetyku nie zostały dodane substancje zapachowe, antyzbrylacze, emulgatory czy inne związki chemiczne, które obniżają skuteczność glinki. Zwróć też uwagę na kolor. Każda odmiana tego minerału ma inne właściwości i stosuje się ją do różnych celów.

Glinka zielona

Należy do najbardziej popularnych. Swój kolor zawdzięcza obecności jonów żelaza. Stosuje się ją do cery tłustej, mieszanej, trądzikowej, z egzemą lub łuszczycą. Osoby z cerą suchą i delikatną powinny unikać glinki zielonej. Zielona glinka głęboko oczyszcza skórę hamując namnażanie się bakterii gnilnych i fermentacyjnych. Ze względu na właściwości ściągające, glinka zielona jest sprzymierzeńcem w walce ze zmarszczkami.

Glinka  czerwona

Absorbuje sebum i zanieczyszczenia. Nadaje się do pielęgnacji skóry tłustej. Działa podobnie jak glinka zielona, lecz jest przy tym delikatniejsza. Wskazana przy skórze wrażliwej i naczynkowej. Obkurcza naczynia krwionośne, łagodzi trądzik różowaty. Po zabiegu z jej użyciem skóra długo zachowuje gładkość i świeżość.

Glinka  żółta

Ma działanie podobne do glinki czerwonej. Różni się jedynie zawartością tlenku żelaza, którego w tym przypadku jest więcej. Jest odpowiednia do cery dojrzałej.

Glinka biała
Nazywana również glinką chińską lub porcelanową. Jest najczęściej wykorzystywana. Najlepiej sprawdza się przy pielęgnacji cery suchej, delikatnej, wrażliwej, zmęczonej i ze zmarszczkami. Działa ściągająco, odżywczo i zabliźniająco. Poprawia koloryt skóry. Jest składnikiem kosmetyków dla niemowląt.

Glinka Ghassoul

Glinka marokańska to brązowo – czerwony proszek o silnym działaniu absorpcyjnym. Jest polecana do cery tłustej i trądzikowej. Matuje i odświeża skórę oraz redukuje nadmiar sebum. Maseczkę z glinki ghassoul można nakładać na przetłuszczające się włosy.

Jak stosować glinki…

Maseczki  to najpopularniejszy sposób zastosowania glinek. Wystarczy wymieszać 1-2 łyżeczki proszku z wodą aby otrzymać papkę, nanieść ją na twarz i pozostawić na 20 minut. Zamiast wody można użyć kwasu hialuronowego lub ziołowej przestudzonej herbaty. Sprawdza się tu krwawnik, skrzyp, dziurawiec czy rumianek. Można także dodać sok z cytryny, ocet jabłkowy lub olejek arganowy. Taka maseczka pobudzi krążenia, nawilży i ujędrni skórę oraz ukoi nerwy.

Glinka stosowana na włosy usuwa nadmiar łoju, udrażnia zatkane ujścia mieszków włosowych, wzmacnia końcówki i zamyka  łuski włosa. Włosy stają się mniej łamliwe i wypadające.

Kąpiele w glince działają relaksująco i odprężająco na cały organizm. Do wanny wsypujemy 10 dużych łyżek glinki, a po kąpieli nie wycieramy się, tylko owijamy ręcznikiem.

Okłady z glinki stosuje się na chore stawy i mięśnie. W tym celu z glinki robimy maść: łyżeczkę glinki  rozpuszczamy w szklance ciepłej wody lub herbaty szałwiowej. Mikstura ta może być wykorzystana do płukania gardła przy anginie i zapaleniu migdałków.

Z glinki możemy też przygotować napój. Do szklanki wsypujemy dwie łyżeczki proszku, zalewamy wodą i odstawiamy na noc. Wypijamy rano, 20 min  przed jedzeniem. Taka mikstura działa odkażająco oraz zapobiega infekcjom. Pomaga przy stanach zapalnych, zatruciach, chorobach jelit, nadżerkach i otyłości.

Uwaga!

Aby w pełni korzystać ze zdrowotnych właściwości glinki, powinniśmy przestrzegać kilku zasad:

  • Glinki nie należy rozprowadzać w gorącej wodzie.
  • Korzystając z glinki nie należy używać metalowych przedmiotów.
  • Szczelnie zamykać opakowanie, gdyż pozostawione otwarte może wchłonąć zawarte w powietrzu zanieczyszczenia, a glinka straci swoje właściwości.
  • Nie pić glinki z wodą w przypadku jeśli przyjmujemy tabletki antykoncepcyjne, cierpimy na chroniczne zaparcia lub nadciśnienie.

Porada dietetyczna:

Wydaj wszystkie pieniądze na kosmetyki tak,

aby zabrakło Ci na pizzę i słodycze!


Deprecated: Function get_magic_quotes_gpc() is deprecated in /ekozakupy/blog/wp-includes/formatting.php on line 3712

Deprecated: Function get_magic_quotes_gpc() is deprecated in /ekozakupy/blog/wp-includes/formatting.php on line 3712

Deprecated: Function get_magic_quotes_gpc() is deprecated in /ekozakupy/blog/wp-includes/formatting.php on line 3712

Deprecated: Function get_magic_quotes_gpc() is deprecated in /ekozakupy/blog/wp-includes/formatting.php on line 3712

Dodaj komentarz
Deprecated: Function get_magic_quotes_gpc() is deprecated in /ekozakupy/blog/wp-includes/formatting.php on line 3712

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>